Zwiększona Efektywność Energetyczna przy wykorzystaniu Ciepła Technologicznego. Obszar zastosowania - niestandardowe procesy chłodzenia


Nie ma znaczenia typ instalacji - chłodnictwo przemysłowe, magazyny, Budynki produkcyjne czy administracyjne. Wzrastająca liczba procesów przemysłowych oraz rozwój biznesu wymagają określonego typu klimatyzacji. W większości przypadków dostarczane systemy klimatyzacji będą
zasilane elektrycznie. W tym kontekście należy zwrócić uwagę na jedno ważne zagadnienie z tym związane: Zastosowanie urządzeń chłodniczych zasilanych elektrycznie spowoduje wzrost cen energii elektrycznej oraz emisję CO2 do atmosfery.

Dodatkowo standardowe układy chłodnicze pracują przy wykorzystaniu czynników chłodniczych zagrażających środowisku naturalnemu, które mogą się rownież przyczynić do zniszczeń otaczającego środowska lub zagrozić zdrowiu człowieka w przypadku rozszczelnienia układu chłodniczego.


Rozwiązanie: Chillery adsorpcyjne firmy SorTech. W ten sposób będziesz miał mozliwość wykorzystania wcześniej nie użytego do niczego ciepła technologicznego (odpadowego) na potrzeby inteligentnego chłodzenia procesów technologicznych lub budynków. Jako rezultat obniżysz koszty energii elektrycznej w swoim obiekcie stosując własną ekologiczną koncepcję efektywności energetycznej, a w tym samym czasie postawisz na niezawodne źródło chłodzenia.

Dlaczego ?. Ponieważ pracujemy tylko z materiałami nie zagrażajacymi środowisku żeby nie zanieczyszczać bardziej i tak już zanieczyszczonego środowiska.

Również dzięki zastosowaniu szerokiego typoszeregu, do 240 kW nominalnej wydajnosci chłodnizcej możemy dopasować rozwiązanie do Twoich potrzeb uzyskując w efekcie zdecydowanie dłuższą zywotność w porównaniu do chillerów sprężarkowych.

Ponadto nasze systemy amortyzują się bardzo szybko. jest to doskonałe narzędzie do drastycznego zmniejzenia kosztów związanych z użyciem energii elektryzcnej.

Kolejna zaleta to możliwośc dopasowania rozwiązania do danej aplikacji. Od branży związanej z żywnością oraz powiązanymi sektorami maszyn i urządzeń technicznych aż po przemysł związany z przeróbką plastiku -  nasze agregaty możemy zastosować wszędzie tam gdzie mamy możliwość wykorzystania nadmiarowej ilości ciepła.Zysk z naszego doświadczenia dla przemysłu- niekonwencjonalne rozwiązania chłodnicze u naszych klientów. Nasze realizacje pokazują w których sektorach biznesowych mamy już wdrożone nasze aplikacje umożliwiające radykalne obniżenie ksoztów eksploatacji.Przemysł Chemiczny
Case Study: Przemysł Papierowy

Fabryka Papieru: Stora-Enso Sachsen GmbH


Jeden z większych producentów papieru w Niemczech, miasto Eilenburg dysponuje zdolnościami produkcyjnymi - 890 ton papieru - recycling w 100%. Papier na potrzeby gazet, książek i czasopism jest tam produkowany każdego dnia.


Działając sektorze pzemysłu o dużym zagęszczeniu energetycznym celem firmy staje się maksymalizacja efektywności równocześnie przy optymalizowaniu zużycia energii.


Biorąc pod uwagę wzrost produktywności energetycznej, oraz redukcję kosztów pracy o 72 % jak również zmniejszenie emisji CO2 o 80 %, inwestor dosyć łatwo podjął decyzję o wyborze rozwiązania na bazie agregatów adsorpcyjnych SorTech.


Ponadto firma SorTech gwarantuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, które przedłużają żywotność urządzenia w porównaniu do standardowych chillerów sprężarkowych.


Źródło Ciepła: Ciepło technologiczne z turbin gazowych i parowych

Temperatura zasilania: 55-95 °C


Wydajność chłodnicza : 60 kW (6xeCoo resp. 4xACS)


Temperatura chłodzenia: 9 - 12 °C


Re-Cooling: via on-site Re-Cooling Grid (Wieża chłodnicza)


Rozruch: 2013


Roczny czas pracy ok. 5000 godzin.

Przemysł Żywieniowy
Case Study: Przemysł Żywieniowy

Rodzina Horstmann – Chłodnia mleka


Rodzina Horstmann posiada 120 krów dających mleko i skupia się na produkcji mleka. Żeby zapewnić odpowiednią jakość produktu, jednym z głównych aspektów tego procesu jest odpowiednie jego schłodzenie.


Zaimplementowanie technologii Sortech zbiegło się z zainstalowanym tam agregatem kogeneracyjnym który dodatkowo zostało zapenione zwiększenie żywotności.

Zatem Hortsmanowie z jednej strony mają zapenioną gwarancję utrzymania jakości ich produktu a oprócz tego ich rodzinny biznes zyskuje na obniżeniu kosztów energii.

Źródło ciepła: Agregat kogeneracyjny


Temperatura zasilania : 70-90 °C


Wydajność chłodnicza 10 kW


Re-Cooling (obieg wtórny): Wymiennik gruntowy + ogrzewanie podłogowe (w Zimie)


uruchomienie: 2013


Roczny godzinowy czas pracy: 2000 - 3000 godzin
Przemysł Oświetleniowy, Produkcja Towarów

Case Study - Dobra Konsumpcyjne

BLS GmbH (Producent Zabawek)

BLS GmbH jest importerem i producentem plastikowych zabawek klasy premium ze specjalnym przeznaczeniem dla rynku dzieci w wieku przedszkolnym.

Produkcja odbywa się w siedzibie głównej w Forchtenbergu w Niemczech przy pomocy określnych narzędzi wymyślonych i wyprodukowanych przez firmę.


Dla celów optymalnej regulacji temperatury w fabryce intencją firmy było zainwestowanie w innowacyjną technologię w budynku, która spowoduje obnizenie kosztów pracy ze szczególnym uwzględnieniem środowiska naturalnego. decyzja padła na wybór agregatów adsorpcyjnych Sortech.
Teraz system redukuję emisję CO2 dzięki czemu wpisuje się w palny firmy odnośnie ochrony środowiska. Dodatkowo koszty eksploatacji systematycznie maleją dzieki zmniejszonemu zużyciu energii elektrycznej.

Źródło Ciepła: Panele Solarne

temperatura zasilania : 60 - 80 °C


Wydajność chłodnicza: 8 kW


Temperatura chłodzenia : 12 - 14 °C


Re-Cooling: Recooler firmy Sortech


uruchomienie: 2010


Roczny godzinowy czas pracy: 350 - 400 godzin.

Przemysł Przetwórstwa Metali

Case Study: Zakład Przetwórstwa Matali

Heinrich Kipp Werk KG

Znany na całym świecie niemiecki producent Kipp Werk KG specjalizuje się w technologii zacisków, części zamiennych i standardowych elementów. Firma o prawie 100 letniej tradycji zlokalizowana na południu w mieścieSulz/Neckar. Zatrudnia ponad 300 pracowników. Z uwagi na wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną firmą zastosowala technologię kogeneracji i dzięki zastosowaniu agregatów Sortech uzyskała trigenerację - skojarzoną produkcję energii elektrycznje ciepła i chłodu, dzięki czemu udało się obnizyć koszty eksploatacji oraz uzyskać niezależność energetyczną przy równoczesnym obnizeniu emisji CO2 do atmosfery.


Źródło ciepła : Agregat kogeneracyjny CHP


Temperatura zasilania 75 - 95 °C


Wydajność chłodnicza : 45 kW


temperatura chłodzenia : 8 °C


Re-Cooling: Recooler firmy Sortech


Rozruch: 2013


Roczny godzinowy czas pracy 3640 godzin

VIDEO
Poświęć 3 1/2 minuty a my
wyjaśnimy Ci zasadę działania.

Tutaj wpisz swój tekst...

REALIZACJE
Najlepsze Firmy wybrały
SorTech.

KONTAKT
Jesteś zainteresowany naszym
produktem lub technologią ?
skontaktuj się z nami !


ART-KLIMA Bieńkowski Sroczyński Sp. J.

Partner oraz Serwis urządzeń SORTECH AG
na terenie Polski

www.art-klima.pl, www.ecpower.com.pl

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0

Na stronie wykorzystano materiały firmy
Sortech AG